sobota 14. mája 2016

PRIJALI MA?

V dňoch 9.5. a 12.5. sme všetci na Slovensku mali prijímacie skúšky.V tomto článku by som vás chcela oboznámiť trochu s tým, kam som sa hlásila a ako to vlastne celé dopadlo. ☺

9.5. 2016 (pondelok)
V tento deň som robila prijímacie skúšky na strednú zdravotnícku školu sv. Alžbety. Hlásila som sa na odbor zdravotnícky asistent, kde brali šesťdesiatich žiakov. Nás však ale bolo na prvom kole tuším, že len dvadsať. Z tejto školy som naozaj mala veľmi dobré pocity.
Prvý test sme písali zo slovenského jazyka, ktorý bol formou doplňovačky + diktát. Bolo to ozaj veľmi jednoduché. Otázok tam bolo dvadsať a vedela som všetky. Nebolo to nič ťažké. Časovo sme na to mali 45 minút, ale každý to mal vyplnené v priebehu prvých dvadsiatich minút.
Druhý test sme písali z biológie, kde nás čakalo tridsaťdva otázok. Z toho dve boli také, ktoré sme mali doplniť samy. ostatné bolo formou možností. Otázky boli formulované trochu ťažšie, než som očakávala, ale dalo sa to v poriadku zvládnuť. Aj na tento test sme mali taktiež 45 minút.
A výsledok? PRIJATÁ!

12.5.2016 (štvrtok)
V tento deň som robila prijímacie skúšky taktiež na strednú zdravotnícku školu, ale tentokrát na Moyzesovú. Hlásila som sa na odbor asistent výživy, kde berú do ročníka desiatich žiakov. Na tento odbor prišlo dokopy dvadsať sedem žiakov. 
Táto škola má naozaj dobré meno a tak asi niet divu, že som sa sem chcela veľmi dostať. Keď som ráno prišla pred školu, bolo tam naozaj veľmi veľa ľudí. Nemám rada, keď je niekde veľa ľudí, potom z toho mám zbytočne ešte väčší stres. Snažila som sa nevšímať si ich a hľadieť si svojho. 
Prvý test sme písali aj na tejto škole zo slovenského jazyka. Na tejto škole to však bolo trošku náročnejšie, ale samozrejme nebolo to nič také, čo by sa nedalo zvládnuť. Obsahoval diktát a dvadsať otázok. Časovo sme ale nemali 45 minút, ale len 30 minút. Myslím si, že nám to aj tak stačilo. 
Druhý test sme písali z biológie, kde sme mali už normálne 45 minút. Test bol z veľkej časti len formou doplňovanie. Na možnosti sme mali možno len tri otázky. Bolo to ešte náročnejšie, ale dalo sa to čakať. 
A výsledok? PRIJATÁ!A ako ste prežili vaše prijímacie skúšky vy? Určite mi nezabudnite do komentáru napísať ako ste dopadli. ☺


8 komentárov:

 1. Gratulace :)) Ja si pamatuju jak pred tremi lety nas bylo asi kolem tri stovek a brali 60 :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne♥
   Fuha, tak to ste mali veselo :D :)

   Odstrániť
 2. Gratulujem! Super, že si bola prijatá do oboch škôl. Akurát sa ti tam objavila malá gramatická chyba, ktorá kazí dojem celého článku, keďže je práve o vzdelaní (odsek o štvrtku, 2.odstavec....zo slovenského jazyka) Ale to nič, slovenčiny si mala poslednú dobu viac ako dosť! :) Kika – Blog for smile

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne :) a ďakujem aj za upozornenie na gramatickú chybu, ako hovoríš, už je toho aj na mňa niekedy priveľa. Každopádne som to už opravila a ešte raz vďaka. ☺

   Odstrániť
 3. Gratuluju =) A přeju hodně štěstí při rozhodování, ať si vybereš dobře =)

  OdpovedaťOdstrániť